Conjugare pentru verbul to disinherit la toate timpurile în engleză


Iată tabelele de conjugare ale verbului disinherit în engleză. Verbul este prezentat în verde. Auxiliarul folosit este colorat în albastru. Puteți face clic pe câteva timpuri de conjugare pentru a ști cum să le folosiți.

Timpul Prezent
Present Tense

  • I disinherit
  • you disinherit
  • she,he,it disinherits
  • we disinherit
  • you disinherit
  • they disinherit

Prezent Continuu
Present Continuous

  • I am disinheriting
  • you are disinheriting
  • she,he,it is disinheriting
  • we are disinheriting
  • you are disinheriting
  • they are disinheriting

Prezent Perfect
Present Perfect

  • I have disinherited
  • you have disinherited
  • she,he,it has disinherited
  • we have disinherited
  • you have disinherited
  • they have disinherited

Prezent Perfect Continuu
Present Perfect Continuous

  • I have been disinheriting
  • you have been disinheriting
  • she,he,it has been disinheriting
  • we have been disinheriting
  • you have been disinheriting
  • they have been disinheriting

Timpul Trecut
Past Tense

  • I disinherited
  • you disinherited
  • she,he,it disinherited
  • we disinherited
  • you disinherited
  • they disinherited

Trecut Continuu
Past Continuous

  • I was disinheriting
  • you were disinheriting
  • she,he,it was disinheriting
  • we were disinheriting
  • you were disinheriting
  • they were disinheriting

Trecut Perfect
Past Perfect

  • I had disinherited
  • you had disinherited
  • she,he,it had disinherited
  • we had disinherited
  • you had disinherited
  • they had disinherited

Trecut Perfect Continuu
Past Perfect Continuous

  • I had been disinheriting
  • you had been disinheriting
  • she,he,it had been disinheriting
  • we had been disinheriting
  • you had been disinheriting
  • they had been disinheriting

Timpul Viitor
Future Tense

  • I will disinherit
  • you will disinherit
  • she,he,it will disinherit
  • we will disinherit
  • you will disinherit
  • they will disinherit

Viitor Continuu
Future Continuous

  • I will be disinheriting
  • you will be disinheriting
  • she,he,it will be disinheriting
  • we will be disinheriting
  • you will be disinheriting
  • they will be disinheriting

Viitor Perfect
Future Perfect

  • I will have disinherited
  • you will have disinherited
  • she,he,it will have disinherited
  • we will have disinherited
  • you will have disinherited
  • they will have disinherited

Viitor Perfect Continuu
Future Perfect Continuous

  • I will have been disinheriting
  • you will have been disinheriting
  • she,he,it will have been disinheriting
  • we will have been disinheriting
  • you will have been disinheriting
  • they will have been disinheriting

Imperativ
Imperative

  • disinherit
  • let's disinherit
  • disinherit

Participiul Prezent
Present participle

  • disinheriting

Participiul Trecut
Past participle

  • disinherited

Participiul Perfect
Perfect Participle

  • having disinherited

Conjugați un alt verb în limba engleză

conjugare verbul in limba engleza

Lista verbelor neregulate în engleză