Conjugare pentru verbul to fash la toate timpurile în engleză


Iată tabelele de conjugare ale verbului fash în engleză. Verbul este prezentat în verde. Auxiliarul folosit este colorat în albastru. Puteți face clic pe câteva timpuri de conjugare pentru a ști cum să le folosiți.

Timpul Prezent
Present Tense

  • I fash
  • you fash
  • she,he,it fashes
  • we fash
  • you fash
  • they fash

Prezent Continuu
Present Continuous

  • I am fashing
  • you are fashing
  • she,he,it is fashing
  • we are fashing
  • you are fashing
  • they are fashing

Prezent Perfect
Present Perfect

  • I have fashed
  • you have fashed
  • she,he,it has fashed
  • we have fashed
  • you have fashed
  • they have fashed

Prezent Perfect Continuu
Present Perfect Continuous

  • I have been fashing
  • you have been fashing
  • she,he,it has been fashing
  • we have been fashing
  • you have been fashing
  • they have been fashing

Timpul Trecut
Past Tense

  • I fashed
  • you fashed
  • she,he,it fashed
  • we fashed
  • you fashed
  • they fashed

Trecut Continuu
Past Continuous

  • I was fashing
  • you were fashing
  • she,he,it was fashing
  • we were fashing
  • you were fashing
  • they were fashing

Trecut Perfect
Past Perfect

  • I had fashed
  • you had fashed
  • she,he,it had fashed
  • we had fashed
  • you had fashed
  • they had fashed

Trecut Perfect Continuu
Past Perfect Continuous

  • I had been fashing
  • you had been fashing
  • she,he,it had been fashing
  • we had been fashing
  • you had been fashing
  • they had been fashing

Timpul Viitor
Future Tense

  • I will fash
  • you will fash
  • she,he,it will fash
  • we will fash
  • you will fash
  • they will fash

Viitor Continuu
Future Continuous

  • I will be fashing
  • you will be fashing
  • she,he,it will be fashing
  • we will be fashing
  • you will be fashing
  • they will be fashing

Viitor Perfect
Future Perfect

  • I will have fashed
  • you will have fashed
  • she,he,it will have fashed
  • we will have fashed
  • you will have fashed
  • they will have fashed

Viitor Perfect Continuu
Future Perfect Continuous

  • I will have been fashing
  • you will have been fashing
  • she,he,it will have been fashing
  • we will have been fashing
  • you will have been fashing
  • they will have been fashing

Imperativ
Imperative

  • fash
  • let's fash
  • fash

Participiul Prezent
Present participle

  • fashing

Participiul Trecut
Past participle

  • fashed

Participiul Perfect
Perfect Participle

  • having fashed

Conjugați un alt verb în limba engleză

conjugare verbul in limba engleza

Lista verbelor neregulate în engleză