Conjugare pentru verbul to inherit la toate timpurile în engleză


Iată tabelele de conjugare ale verbului inherit în engleză. Verbul este prezentat în verde. Auxiliarul folosit este colorat în albastru. Puteți face clic pe câteva timpuri de conjugare pentru a ști cum să le folosiți.

Timpul Prezent
Present Tense

  • I inherit
  • you inherit
  • she,he,it inherits
  • we inherit
  • you inherit
  • they inherit

Prezent Continuu
Present Continuous

  • I am inheriting
  • you are inheriting
  • she,he,it is inheriting
  • we are inheriting
  • you are inheriting
  • they are inheriting

Prezent Perfect
Present Perfect

  • I have inherited
  • you have inherited
  • she,he,it has inherited
  • we have inherited
  • you have inherited
  • they have inherited

Prezent Perfect Continuu
Present Perfect Continuous

  • I have been inheriting
  • you have been inheriting
  • she,he,it has been inheriting
  • we have been inheriting
  • you have been inheriting
  • they have been inheriting

Timpul Trecut
Past Tense

  • I inherited
  • you inherited
  • she,he,it inherited
  • we inherited
  • you inherited
  • they inherited

Trecut Continuu
Past Continuous

  • I was inheriting
  • you were inheriting
  • she,he,it was inheriting
  • we were inheriting
  • you were inheriting
  • they were inheriting

Trecut Perfect
Past Perfect

  • I had inherited
  • you had inherited
  • she,he,it had inherited
  • we had inherited
  • you had inherited
  • they had inherited

Trecut Perfect Continuu
Past Perfect Continuous

  • I had been inheriting
  • you had been inheriting
  • she,he,it had been inheriting
  • we had been inheriting
  • you had been inheriting
  • they had been inheriting

Timpul Viitor
Future Tense

  • I will inherit
  • you will inherit
  • she,he,it will inherit
  • we will inherit
  • you will inherit
  • they will inherit

Viitor Continuu
Future Continuous

  • I will be inheriting
  • you will be inheriting
  • she,he,it will be inheriting
  • we will be inheriting
  • you will be inheriting
  • they will be inheriting

Viitor Perfect
Future Perfect

  • I will have inherited
  • you will have inherited
  • she,he,it will have inherited
  • we will have inherited
  • you will have inherited
  • they will have inherited

Viitor Perfect Continuu
Future Perfect Continuous

  • I will have been inheriting
  • you will have been inheriting
  • she,he,it will have been inheriting
  • we will have been inheriting
  • you will have been inheriting
  • they will have been inheriting

Imperativ
Imperative

  • inherit
  • let's inherit
  • inherit

Participiul Prezent
Present participle

  • inheriting

Participiul Trecut
Past participle

  • inherited

Participiul Perfect
Perfect Participle

  • having inherited

Conjugați un alt verb în limba engleză

Lista verbelor neregulate în engleză

Alte verbe în engleză la întâmplare

flagforeshadowincapsulateingraininhereinhibitinlacejellmirepenalisesquintwoo